Rizikové kácení stromů

Vase Zahradka poskytuje celoroční servis 7/24. Jsme v pohotovosti.

 

V nutných případech nás neváhejte okamžitě kontaktovat.

Jsme Vám k dispozici 24 hodin - 7 dní v týdnu - celý rok.

Zavolejte nám na telefon +420 733 729 671 nebo pošlete zprávu na email.

 

Nachází se ve Vaší blízkosti strom, který je dutý, vyhnitý a hrozí pádem? Ohrožuje Váš dům nebo chatu strom, který je příliš vychýlený? Potřebujete pokácet strom, který se nachází v blízkosti jiného stromu nebo budovy? Ohrožuje manipulace se stromem dráty elektrického vedení?

Máme zkušenosti se všemi těmito případy a nabízíme bezpečný způsob, jak se zbavit rizika, na zdraví a majetku, spojeného s kácením stromu. 

 

Nabízíme:

  • Rizikové kácení stromů

Rizikové kácení stromů provádíme postupným odřezáváním částí stromu od koruny a následným spouštěním tak, aby nedošlo k poškození okolního majetku.

  • Ořezy, údržba a ošetřování dřevin

Provádíme různé druhy prací v korunách stromů - ořezy, prořezávku, údržbu a ošetřování dřevin.

  • Odborné posouzení dřevin

Odborné posouzení dřevin - dendrologický průzkum - probíhá podle toho, k jakému účelu má sloužit. Může to být posudek pro žádost o skácení stromu nebo návrh úprav na zahradě/parku. Mapujeme stav, počty, hodnoty stromů a dřevin.

  • Zajištění provozní bezpečnosti stromů

Zajišťujeme - zabezpečujeme stromy proti rozlomení, vyvrácení atd.

  • Žádosti o povolení ke kácení dřevin

Žádost o povolení ke skácení stromu vydává místní obecní úřad nebo příslušné městské části, a žádost je potřeba podat v případě, že obvod kmene ve výšce 1,5 m nad zemí je větší než 80 cm.

  • Likvidace odpadu

zajišťujeme likvidaci odpadu - provádíme štěpkování větví a odvoz dřevní hmoty.

  • Frézování a odstraňování pařezů

Odfrézování pařezů frézou provádíme zhruba 20 cm pod terén.

  • Výsadba

Výsadba stromů, keřů a zeleně.

  • Havarijní služba

 

V případě havarijního stavu stromu zasahujeme 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, po celý rok.

 


 
Kácíme rizikové stromy pomocí horolezecké techniky za příznivé ceny

Naše dlouholeté zkušenosti zajistí to, že rizikový strom bude bezpečně a bezproblémově odstraněn.Rizikovým kácením stromu označujeme situaci, kdy strom svými parametry neumožňuje jednorázové pokácení ze země. Každý strom má jiný tvar, růst, vlastnosti, rozložení koruny, náklon a mnoho dalších faktorů ovlivňujících kácení. Stejné je to i s místem kácení (poloha okolních stromů, terén, povětrnostní podmínky), a proto každý strom vyžaduje před pokácením individuální přístup, obhlídku a zvážení případných rizik. Nejsnadnější případ je kácení rovných přímých stromů s pravidelnou korunou i kmenem, které bohužel tvoří jen mizivou část naší práce. Obtížnost a riziko se v první řadě odvíjí od druhu a typu stromu. Vždy se snažíme najít pro Vás finančně nejvýhodnější možnost, a proto jen ve vyjímečných případech volíme práci z plošiny. Plošinu využíváme tehdy, kdy je pohyb v koruně příliš riskantní.

Bezpečnost při kácení rizikových stromů:

Arboristika, kácení stromů a výškové práce patří mezi nejrizikovější práce po celém světě a rizikové kácené obzvlášť. Bezpečnost je u nás vždy na prvním místě, neboť dokážeme vnímat rizika s touto prací spojené. Vzhledem k práci ve výškách v kombinaci s motorovou pilou a spouštěním někdy až 300kg částí torza stromů se vystavujeme vysokému riziku úrazu, poškození majetku či smrti. Proto používáme certifikované bezpečností stromolezecké a horolezecké vybavení.

Ke stažení:

OTM vyhláška o dřevinách

OTM - Metodická instrukce - dřeviny a elektrizační soustava

Obraťte se na nás pomocí Kontaktního formuláře.

2019-2021 © | Zahradnické služby a zahradnické práce v Praze a okolí | www.vase-zahradka.cz |

tvorba: www.hiswork.cz | Partneři